Čas 1.12.2021 8:17
Autor Ajtech

Elektrické kolobežky

Síce si možno poviete, že je ešte skoro avšak, my si myslíme, že je práve najvyšší čas začať sa obzerať po Vianočných darčekoch, ktoré potešia takpovediac všetky vekové kategórie. V dnešnom blogu Vám chceme predstaviť niečo moderné a veľmi populárne. Stále neviete? Tak ešte jedna nápoveda, dve kolesá, ktoré sú veľmi ekologické. Určite ste sa dovtípili, že sa jedná o elektrickú kolobežku.

 

Ak uvažujete nad kúpou elektrickej kolobežky určite by ste nemali pri výbere zabudnúť na tieto parametre.

Prvým, veľmi dôležitým parametrom je celkový dojazd, ktorý udáva výrobca kolobežky. Treba si uvedomiť, že dojazd,  ktorý je uvedený výrobcom je parameter, ktorý dosiahnu kolobežky pri optimálnych podmienkach. V reálnom svete niekde na chodníku v meste nikdy nedosiahnete úplne optimálne podmienky, preto si treba uvedomiť, že pri celkovom dojazde treba počítať s 20% rezervou. Úlohu tu zohráva váha používateľa, povrch, sklon ba dokonca aj teplota. 

Nemenej dôležitým faktorom je použitie. Ako často a pri akých príležitostiach chcete kolobežku používať. Ak chcete dennodenne jazdiť do práce, školy treba sa obzrieť po prepracovanejšom modely s dlhším dojazdom a väčšou kapacitou batérie. Ak ju chcete len na príležitostné jazdenie a zábavu, pokojne môžete zvoliť z nenáročnejších modelov. 

Dojazd a kapacita batérie spolu veľmi úzko súvisia. Vo všeobecnosti tu platí priama úmera a to čím je kapacita batérie väčšia tým je aj dlhší dojazd a tým pádom môžete kolobežku využívať dlhší čas počas jedného nabitia.

Taktiež dôležitý je elektromotor napojený na batériu, ktorá ho poháňa. Tu tiež platí čím výkonnejší motor, tým rýchlejšia  kolobežka. Samozrejme platí aj to, že ťažší používatelia by určite mali vyberať z kategórie výkonnejších motorov. Napríklad kolobežka Narex ESN400 od českej spoločnosti a maximálnym dojazdom 40 km a dokonca schopnosťou kolobežky rekuperovať nadbytočnú energiu.

 

Praktickosť 

Tu by sme chceli poukázať na jednoduchosť zloženia a následného uskladnenia, váha je taktiež dôležitá. Pohodlnosť pri jazde zabezpečujú kolesá, ktoré môžu byť nafukovacie alebo plné. Nafukovacie kolesá ponúkajú hladšiu jazdu po nerovnostiach keďže kopírujú povrch avšak prinášajú riziko defektu. Bezpečnosť zabezpečujú brzdy a to buď zadná brzda s došľapom, alebo brzda priamo na riadidlách.

Pre absolútnych pohodárov, resp. ľudí ktorým je pohodlnejšie na kolobežke sedieť vyberáme model Kugoo Kirin M4 so sedadlom.

 

Prečo si teda zaobstarať e-kolobežku?

  • jednoduchosť pri ovládaní 
  • rýchly, lacný a ekologický pohyb prevažne v mestskom prostredí 
  • ľahké a jednoduché zloženie a uskladnenie
  • ušetrí čas, napr. v zápche
  • bezpečná preprava (samozrejme pri dodržaní všetkých odporúčaní a predpisov)
  • relatívne dlhá odjazdená vzdialenosť 

Pre našich zákazníkov vyberáme a určite odporúčame na Slovensku najžiadanejšiu kolobežku XIAOMI Mi Electric Scooter Pro 2 s dojazdom až 45km a max. rýchlosťou do 25km/hod.

 

Dobrá rada nad zlato

Ak máte možnosť určite si kolobežku pred kúpou vyskúšajte u predajcu, aby ste zistili či Vám kolobežka sadla a má všetko čo ste od nej očakávali. Výhodou je taktiež, že odborné školený personál Vám vie poradiť, čo pre vás bude to najlepšie. Netreba však zabúdať, že ako každý dopravný prostriedok bude aj kolobežka potrebovať servis minimálne základný a preto určite nakupujte u renomovaných predajcov, ktorý Vám vedia zabezpečiť náhradné diely, prípadne servisovať kolobežku aby Vám slúžila a robila radosť tak ako keď ste ju kúpili.

 

 

Technika pre dom, záhradu a dielňu

Ajtech.sk

Internetový obchod Ajtech.sk ponúka široké spektrum tovarov, profesionálny prístup a odbornú pomoc a poradenstvo pre svojich zákazníkov. Radi vám pomôžeme so správnym výberom záhradnej techniky, náradia do záhrady, zariadenia dielne či pomôcok pre domácich kutilov. 

Bonus k nákupuvýhodný bonus k zakúpenému produku

Výhodný nákuptisíce produktov v zľave každý deň

Široký sortimentširoká ponuka kvalitných produktov

Zákaznické centrumškolený personál vám vždy rád pomôže