Elektrický vozík pre seniorov SELVO 41000 Li

Štvorkolesový elektrický vozík pre seniorov SELVO 41000Li s litiovým akumulátorom sa ideálne hodí k návratu do aktívneho života aj k dochádzanie do práce, na nákup a pod.
Celý popis

Vozík je dodávaný v rozloženom stave. Záujem o poskladanie vozíka a preskúšanie je potrebné uviesť do poznámky v objednávke. Za túto službu účtujeme poplatok 50 eur. Viac

Naša cena:
2 559,00.-€ s DPH/ks
Katalógová cena:
3 990,00 .-€
Nakupujte výhodne na splátky
Dostupnosť: Na centrálnom sklade
Expedujeme zvyčajne od 7 do 21 pracovných dní
Vyberte si iný variant
Elektrický vozík pre seniorov SELVO 41000
Elektrický vozík pre seniorov SELVO 41000
3 331,00 .-€
2 159,00 .-€
Elektrický vozík pre seniorov SELVO 41000EB
Elektrický vozík pre seniorov SELVO 41000EB
3 731,00 .-€
2 399,00 .-€
Elektrický vozík pre seniorov SELVO 41000Li EB
Elektrický vozík pre seniorov SELVO 41000Li EB
4 390,00 .-€
2 799,00 .-€

 

  • Katalógové číslo: Selvo 41000Li
  • Výrobca: Selvo

ELEKTRICKÝ ŠTVORKOLKA SELVO 41000Li
Štvorkolesový elektrický skúter Selvo 41000Li je dopravný prostriedok 21 storočia. V minulosti používané hlučné a nákladné mopedy s chýbajúcim výkonom teraz striedajú elektro skútre. Pokiaľ ide o značku Selva, sú navyše aj stabilné, ľahko ovládateľné a tak vhodné okrem iného aj pre menej obratné osoby ako sú seniori, osoby so zdravotným postihnutím a pod. Ideálne sa pre nich hodia k návratu do aktívneho života ik dochádzanie do práce, na nákup, na prechádzku so psom atď. na strojoch si však plno zábavy užijú aj čisto volnočasoví nadšenci . Štvorkolky Selva sa ponúkajú v rôznych variantoch batérie a brzdy pre rôzne zdatných používateľov a rôznu životnosť batérií. Vždy však s výnimočným silovým prevodom, ktorý šikovne a plynule reaguje na otočenie rukoväti s ovládačom výkonu a to aj vo veľmi kopcovitom teréne alebo pri rozjazde z križovatky. Pre menej zdatných osoby je možné jednoducho znížiť maximálnu rýchlosť a stroj sa tak stáva bezpečným aj pre tých, ktorí sa inak bojí jazdy na akomkoľvek vozidle . Nevadí, že neviete jazdiť na bicykli , nemusíte držať rovnováhu. Stabilitu zabezpečuje široký rozchod kolies, nízke ťažisko, kvalitné odpruženie a pneumatiky. Aj tak ale bez problému prejdete bežnými dverami o šírke 80cm. Vďaka dizajnu pripomínajúcemu motocykel si budete pripadať dôstojne a štýlovo aj v prevádzke. Vozidlo je certifikované ako bicykel a v prevádzke sa tak pohybujete ako cyklista so všetkými povinnosťami a náležitosťami, ktoré pre cyklistov platia. Výbava ako je uzamykateľný úložný box a odkladací priestor na drobnosti iste tiež prídu vhod každému užívateľovi, či už na nákup alebo výlet.


PRÉMIOVÁ ELEKTRICKÁ ŠTVOKOLKA Selvo 41000Li (s lítiovou batériou)
Ide o vlajkovú loď medzi elektrickými štvorkolkami na trhu. Možno ju používať aj pre pravidelnú jazdu v desiatkach kilometrov na nabitie. Dojazd na nabitie až 55km (v závislosti na fyzikálnych vplyvov) je možné absolvovať pravidelne bez ujmy batérií (narozdiel od olovených). Batériu možno vybrať a nabíjať mimo stroja v domácnosti. Hodí sa pre seniorov, osoby s hendikepom aj celkom zdravé jedince dochádzajúci niekoľko kilometrov do práce . Vyniká najmä extrémne nízkymi nákladmi na prevádzku aj údržbu a to aj preto, že životnosť špeciálne lítiové batérie typu LiFePO4 býva okolo 3000 až 5000 nabíjacích cyklov (oveľa dlhšie ako u Li-ion batérií). Väčšinou teda slúžia pri dodržaní základnej údržby cez 10-12 rokov na rovnakú batérii , čo je unikátne dlhá doba. Náklady na nabíjanie sa pritom zvyčajne pohybujú len okolo 0,1 Sk / km. Táto varianta s lítiovou batériou je teda síce v obstarávacej cene o niečo drahšie, v dlhodobom horizonte však bude najlacnejší , pretože nebude nutné meniť batérie tak často. Rozdiel je až 10-násobne dlhšiu životnosť batérie . Brzdy sa aktivujú ručne brzdovými páčkami na riadidlách podobne ako u bežných skútrov. Tento model nemá automatickú brzdu, ale predné brzdy sú veľmi účinné hydraulické kotúčové a stačí tak menšia sila pri tlaku na páčku brzdy.

Dojazd na nabitie je orientačná hodnota úplného maxima pri novej batérii a ideálnych podmienkach. Medzi všetkými výrobcami je zvykom uvádzať túto maximálnu hodnotu, reálny dojazd je však kratšia vplyvom kopcovitosti terénu, zaťaženie, akceleráciou, teploty a tiež kondície batérie. Batéria je potreba chápať ako spotrebný materiál výrobku, ktorý je nutné po spotrebovaní vymeniť. Doba spotrebovania pritom vždy závisí na údržbe a zaobchádzanie s batériou. Najmä platí, že čím menej sa batérie vybijú, tým majú dlhšiu životnosť v počte cyklov. Olovená batéria tak môže mať 1000 cyklov ale napríklad aj len 100 alebo menej. Najdôležitejšie rady k oloveným batériám sú: 1.) nabíjať ihneď po najmenšom vybití do plna 2.) čo najmenej vybíjať, nikdy viac než 80% 3.) balansovať batérie vždy po väčšom vybití (rozhodne ak je pod 50%), teda vyrovnávať hladiny jednotlivých batérií vnútri stroja. K tomuto je ideálny automatický balancér, ktorý vyrovnáva batérie automaticky a stále. Tento odsek neplatí pre modely s lítiovými batériami.

Technické parametre:

Vlastnosť Hodnota
Max. rýchlosť 23 km/h
Nosnosť 150 kg
Rázvor 1020 mm
Dojazd 50 km
Batéria lithium-železo-fosfátová
Nutnosť balancovať batérie nie
Napätie batérie 60 V
Kapacita batérie 20 Ah
Motor bezuhlíkový
Výkon motora 1000 W
Systém bŕzd mechanické

Podobné produkty

Technika pre dom, záhradu a dielňu

Ajtech.sk

Internetový obchod Ajtech.sk ponúka široké spektrum tovarov, profesionálny prístup a odbornú pomoc a poradenstvo pre svojich zákazníkov. Radi vám pomôžeme so správnym výberom záhradnej techniky, náradia do záhrady, zariadenia dielne či pomôcok pre domácich kutilov. 

Bonus k nákupuvýhodný bonus k zakúpenému produku

Výhodný nákuptisíce produktov v zľave každý deň

Široký sortimentširoká ponuka kvalitných produktov

Zákaznické centrumškolený personál vám vždy rád pomôže