Čas 3.11.2021 11:26
Autor Ajtech

Vysávače a fúkače lístia

Nastala jeseň, obdobie počas ktorého sa nedá povedať že práca na dvore či v záhrade skončila! Ak ste si už pomysleli že hrabanie lístia nie je pre vás, určite si prečítajte náš októbrový blog, v ktorom sa dozviete zaujímavé tipy ako si vybrať ten správny vysávač alebo fúkač lístia. Veď  práca v záhrade má byť relax a s produktami od ajtechu zistíte, že to tak naozaj je. V článku sa dozviete ako si vybrať správny vysávač lístia, na aké parametre pri výbere sa zamerať, na čo nezabudnúť a pridáme aj konkrétne modely, ktorých kúpa sa naozaj oplatí. Celú našu ponuku nájdete na https://www.ajtech.sk/vysavace-a-fukace

Fúkače lístia rozdeľujeme podľa druhu a podľa pohonu. Podľa druhu ich delíme na vysávače, fúkače alebo kombinované, tj. vysávač aj fúkač zároveň. Podľa pohonu ich delíme na elektrické, benzínové a akumulatorové. Je zrejmé, že s fúkarom lístia viete lístie len odfúknuť na kopu, pričom potom ho musíte manuálne naložiť a odviesť napríklad do kompostu. Len vysávač dokáže lístie z trávnika povysávať do pripraveného vreca. Kombinovaný fúkač lístie nafúka a následne nafúkanú kopu vysaje, tým pádom vyriešite všetko kompletne. 

Teraz sa pozrime na možnosti pohonu… 

 

Benzínové alebo aj motorové

Sú poháňané spaľovacím motorom a rozdeľujú sa na dvojtaktné, kde sa benzín mieša v správnom pomere s olejom alebo  štvortaktné, ktoré majú olejové mazanie a sú tichšie. Veľkou výhodou je, že sa s nimi dostanete kdekoľvek a neťaháte za sebou žiadne predlžovacie káble. Náš tip na kvalitný, benzínový, kombinovaný vysávač aj fúkač je Worcraft GVB-260 Motorový vysávač a fúkač lístia ktorý dosahuje rýchlosť vzduch až 54km/h a veľkou výhodou je, že nasatý materiál rovno aj podrží takže sa do zberného vreca vojde oveľa viac materiálu. Odporúčame aj fúkač a vysávač od výrobcu stiga STIGA SBL 327 V Motorový vysávač a fúkač lístia s veľkým až 55 litrovým zberným košom a antivibračnou funkciou.

Elektrické

Základným predpokladom fungovania elektrického fúkača a vysávača je zásuvka 230v a predlžovací kábel, ktorý musí byť dlhý minimálne tolko, koľko má vaša záhrada či dvor. Výhodou je jednoduchosť používania. Stačí len zapojiť do elektrickej siete, netreba miešať žiaden benzín a olej a idete priamo na vec. Odporúčame ich využívať do menších záhrad a dvorov. Náš technik pre vás vybral Bosch UniversalGardenTidy Elektrický vysávač a fúkač lístia a FIELDMANN FZF 4050-E Záhradný vysávač ktoré sú mimoriadne tiché, ultra ľahké, cenovo veľmi prijateľné a  sú 3v1, takže dokážu fúkať vysávať a dokonca aj drviť.

Akumulátorové

Sú veľmi podobné ako elektrické, rovnako tiché a výhodou je, že nepotrebujete žiaden elektrický kábel. Avšak limituje vás kapacita batérie, takže sú vhodné na plochy bez možnosti pripojenia do elektrickej siete. Váš pracovný čas si dokážete predĺžiť používaním viacerých batérií. Údržba je taktiež minimálna tak ako aj pri elektrickom fúkači a vysávači.

Od výrobcu Bosch Vám odporúčame výkonný fúkač Bosch AdvancedAir 36 Akumulátorový fúkač lístia s ergonomickým držaním, prevádzkovým časom 35min na jedno nabitie. Skvelým pomocníkom Vám bude aj fúkač, vysávač a drvič od značky Güde Akumulátorový vysávač a fúkač lístia GUDE LS 36-302-30 s dvoma prídavnými kolieskami, nastaviteľnou prídavnou rukoväťou a rýchlosťou fúkania až 230 km/hod.

Pri kúpe toho správneho prístroja musíte brať ešte na zreteľ či ho bude používať viacero používateľov. V tom prípade je vhodné voliť teleskopickú nasávaciu trubicu, ktorá sa pohodlne prispôsobí výške používateľa a nemenej dôležitý je aj tvar a priemer trubice. Záleží to od toho koľko lístia budete mať na záhrade. Ideálny je však čím väčší priemer sacieho potrubia. Ak ste ešte nepracovali s fúkačom a vysávačom, berte na vedomie jeho hmotnosť aj fakt, že už po pár minútach môžete cítiť vibrácie v rukách. Preto určite oceníte aj antivibračný systém prístroja. Naše milé dámy záhradkárky isto ocenia ak je fukár vybavený aj pomocným kolieskom pre ľahšiu manipuláciu. Dbajte však aj na kvalitu použitých komponentov s ktorých je prístroj zhotovený. Lacné prístroje majú lopatky ventilátora zo slabého plastu, ktorý sa môže ľahko poškodiť. 

Nie je pravdou, že fúkar lístia použijete len v jeseni. Je výborný pomocník pri upratovaní pokosenej trávy z chodníka prípadne vysávania pilín, odfúknutia prachu zo záhradnej terasy či nábytku, ba dokonca odfúknutia čerstvého snehového prašanu z pred vašej garáže. Určite s výberom neváhajte a nájdite si svojho všestranného pomocníka v našom e-shope www.ajtech.sk ešte dnes.

Technika pre dom, záhradu a dielňu

Ajtech.sk

Internetový obchod Ajtech.sk ponúka široké spektrum tovarov, profesionálny prístup a odbornú pomoc a poradenstvo pre svojich zákazníkov. Radi vám pomôžeme so správnym výberom záhradnej techniky, náradia do záhrady, zariadenia dielne či pomôcok pre domácich kutilov. 

Bonus k nákupuvýhodný bonus k zakúpenému produku

Výhodný nákuptisíce produktov v zľave každý deň

Široký sortimentširoká ponuka kvalitných produktov

Zákaznické centrumškolený personál vám vždy rád pomôže