Čas 15.10.2021 10:28
Autor Ajtech

Vysokotlakové čističe

Sme hrdí, že v našom e-shope si môžete vybrať z obrovského množstva strojov, nástrojov a produktov, ktoré sa hodia pre prácu doma či v záhrade. Dnes by sme si v našom pravidelnom blogu radi posvietili na vysokotlakové čističe. V dnešnej dobe je naozajstné umenie zorientovať sa v značkách, druhoch či využití vysokotlakových čističov.

Vo všeobecnosti každý vysokotlakový čistič funguje na princípe vstupu vody, ktorú poháňa čerpadlo do trysky, z ktorej pod vysokým tlakom umývate najrôznejšie povrchy a predmety. Veľkou výhodou vysokotlakového čistenia je účinnejší čistiaci efekt a ušetrenie značného množstva vody.

 

Profi alebo hobby?

Pri výbere vysokotlakového čističa je namieste si zhodnotiť na aký účel chceme čistič využívať a podľa toho si vybrať z našej širokej ponuky. Naši odborníci Vám určite radi pomôžu a vysvetlia plusy a mínusy konkrétneho modelu. Najdôležitejšími parametrami vysokotlakových čističov pri výbere by však mali byť prietok vody a pracovný tlak. Tlakové čističe s nižším pracovným tlakom sú vhodné skôr pre domáce hobby použitie pričom tie z vyšším tlakom nájdu uplatnenie napr. pri častom umývaní veľkých plôch či strojov.

Tlakové čističe do 120 barov sú tzv. hobby, ktoré sú používané na príležitostné čistenie záhradného nábytku či ľahko znečisteného náradia. Ide o čističe s najnižším výkonom, ktoré sú používané skôr ako doplnok. Z našej ponuky pre vás v tejto kategórii odporúčame napr. Elektrický vysokotlakový čistič Kärcher K 2 Compact 

Čističe od 130 do 150 barov sú vhodné na ťažšie znečistenia, napr. strojov, prípadne pre čistenie veľkých plôch s ktorými je práca podstatne rýchlejšia. V našom e-shope si môžete vybrať napr. Bosch AdvancedAquatak 150 Elektrický vysokotlaký čistič

Najvyššiu kategóriu čističov predstavujú vysokotlakové čističe od 150 do 200 barov. Tieto stroje sú naozaj high-class a využívajú ich najmä profi firmy na čistenie veľkých plôch prípadne skvele poslúžia na celodenné umývanie áut či pracovných strojov.

Ďalším významným parametrom, na ktorý určite nemôžeme zabudnúť je funkcia ohrevu vody. Vysokotlakové čističe, ktoré majú zabudovaný ohrev vody sú mimoriadne vhodné na čistenie mastných vecí a povrchov, umývanie machu a plesní zo stien a plotov, prípadne umývanie farby a hrdze z kovových povrchov. Keďže teplota vody vo vysokotlakových čističoch dokáže dosiahnuť až 150 stupňov, prebieha čistenie v kombinácii so správnym chemickým prípravkom naozaj veľmi rýchlo a bez značnej námahy.

Čisteniu značne pomáha aj správne zvolený druh chémie, ktorá je vhodná na čistenie. Určite si však v tomto nechajte poradiť naším špeciálne vyškoleným odborníkom.

Údržba a skladovanie je naozaj jednoduché. Väčšina tlakových čističov je relatívne malá - skladná a ľahko sa presúva kde to človek potrebuje. Po skončení práce je dôležité vypustiť vodu z prístroja a príslušenstva, skontrolovať, či náhodou nie je zanesený vstup vody, ktorým prúdi voda a odložiť prístroj na policu. 

Na našom eshope ajtech.sk máme šírokú ponuku vysokotlakových čističov a taktiež vám radi poradíme pri výbere toho správneho. Stačí krátke oboznámenie o tom, na aký účel ho budete používať a naši pracovníci vám ochotne vysvetlia a odporučia tú správnu voľbu pre vás.

Technika pre dom, záhradu a dielňu

Ajtech.sk

Internetový obchod Ajtech.sk ponúka široké spektrum tovarov, profesionálny prístup a odbornú pomoc a poradenstvo pre svojich zákazníkov. Radi vám pomôžeme so správnym výberom záhradnej techniky, náradia do záhrady, zariadenia dielne či pomôcok pre domácich kutilov. 

Bonus k nákupuvýhodný bonus k zakúpenému produku

Výhodný nákuptisíce produktov v zľave každý deň

Široký sortimentširoká ponuka kvalitných produktov

Zákaznické centrumškolený personál vám vždy rád pomôže