Elektrický vozík pre seniorov SELVO 31000EB

Trojkolesový elektrický vozík pre seniorov SELVO 31000EB s oloveným akumulátor a elektromagnetickou automatickou brzdou ideálne sa hodí k návratu do aktívneho života aj k dochádzanie do práce, na nákup a pod. Pre predlženie životnosti oloveného akumulátora doporučujeme dokúpiť BALANCER.
Celý popis

Vozík je dodávaný v rozloženom stave. Záujem o poskladanie, odbornú montáž balancéra a preskúšanie je potrebné uviesť do poznámky v objednávke. Za túto službu účtujeme poplatok 50 eur. Viac

Pre ochranu a predĺženie životnosti batérií tohto vozíka dôrazne doporučujeme zakúpenie balancera SELVO BE60. Viac

Naša cena:
2 149,00.-€ s DPH/ks
Nakupujte výhodne na splátky
Dostupnosť: Na centrálnom sklade
Expedujeme zvyčajne do 4 pracovných dní
Vyberte si iný variant
Elektrický vozík pre seniorov SELVO 31000
Elektrický vozík pre seniorov SELVO 31000
1 889,00 .-€
Elektrický vozík pre seniorov SELVO 31000Li
Elektrický vozík pre seniorov SELVO 31000Li
2 319,00 .-€
Elektrický vozík pre seniorov SELVO 31000Li EB
Elektrický vozík pre seniorov SELVO 31000Li EB
2 579,00 .-€

Sme autorizovaný predajca

Selvo
  • Katalógové číslo: Selvo 31000EB
  • Výrobca: Selvo

SELVO 31000EB TROJKOLESOVÝ ELEKTRICKÝ SKÚTER
Trojkolesový elektrický skúter  Selvo 31000EB je dopravný prostriedok 21 storočia. V minulosti používané hlučné a nákladné mopedy teraz striedajú elektro skútre. Pokiaľ ide o značku Selva, sú navyše aj stabilné, ľahko ovládateľné a tak vhodné okrem iného aj pre menej obratné osoby ako sú seniori, osoby so zdravotným postihnutím a pod. Ideálne sa pre nich hodia k návratu do aktívneho života ik dochádzanie do práce, na nákup, na prechádzku so psom atď. na strojoch si však plno zábavy užijú aj čisto volnočasoví nadšenci . Trojkolky Selva sa ponúkajú v rôznych variantoch motora, batérie a brzdy pre rôzne zdatných používateľov a rôznu životnosť batérií. Vždy však s výnimočným silovým prevodom, ktorý šikovne a plynule reaguje na otočenie rukoväti s ovládačom výkonu a to aj vo veľmi kopcovitom teréne alebo pri rozjazde z križovatky. Pre menej zdatných osoby je možné jednoducho znížiť maximálnu rýchlosť a stroj sa tak stáva bezpečným aj pre tých, ktorí sa inak bojí jazdy na akomkoľvek vozidle . Nevadí, že neviete jazdiť na bicykli , nemusíte držať rovnováhu. Stabilitu zabezpečuje široký rozchod zadných kolies, kvalitné odpruženie a pneumatiky. Aj tak ale bez problému prejdete bežnými dverami o šírke 80cm. Vďaka dizajnu pripomínajúcemu motocykel si budete pripadať dôstojne a štýlovo aj v prevádzke. Vozidlo je certifikované ako bicykel a v prevádzke sa tak pohybujete ako cyklista so všetkými povinnosťami a náležitosťami, ktoré pre cyklistov platia. Výbava ako je uzamykateľný úložný box a odkladací priestor na drobnosti iste tiež prídu vhod každému užívateľovi, či už na nákup alebo výlet.

ELEKTRICKÝ trojkolesové vozíky Selvo 31000EB
Elektrická trojkolka Selvo 31000EB je osadená 1000W motorom s prevodovkou do sily. Elektrinu uchováva sústava 5 špeciálnych trakčných gélových olovených batérií. Dojazd až 50km * na nabitie. Na pravidelné nájazdy cez 10km odporúčame priobjednať balansér batérií, ktorý výrazne predĺži ich životnosť. Batérie nemožno užívateľsky vyňať nabíjanie prebieha pripojením nabíjačky do stroja. Brzdy sú u tohto modely 3 nezávislé z ktorých jedna je automatická (elektromagnetická) brzda, ktorá vozík zastaví pri pustení akcelerátora (plynu). Výnimočne ladne a bez cúvnutiu sa rozbehnete aj v kopci, kde vás táto brzda doslova "podrží" než pridáte "plyn" a rozbehnete sa. vozík je ale vybavený aj dvoma ďalšími brzdami, ktoré sa ovládajú pákami na riadidlách. Umožní vám tak zastaviť s oveľa kratšiu brzdnú drahú vďaka možnosti okamžite kolesá zablokovať. Všetky tieto 3 brzdy sú nezávislé, preto je aj v prípade poruchy zachovaná maximálna bezpečnosť.

Dojazd na nabitie je orientačná hodnota úplného maxima pri novej batérii a ideálnych podmienkach. Medzi všetkými výrobcami je zvykom uvádzať túto maximálnu hodnotu, reálny dojazd je však kratši vplyvom kopcovitosti terénu, zaťaženie, akceleráciou, teploty a tiež kondície batérie. Batéria je potreba chápať ako spotrebný materiál výrobku, ktorý je nutné po spotrebovaní vymeniť. Doba spotrebovania pritom vždy závisí na údržbe a zaobchádzanie s batériou. Najmä platí, že čím menej sa batérie vybijú, tým majú dlhšiu životnosť v počte cyklov. Olovená batéria tak môže mať 1000 cyklov ale napríklad aj len 100 alebo menej. Najdôležitejšie rady k oloveným batériám sú:
1.) nabíjať ihneď po najmenšom vybití a to do plna
2.) čo najmenej vybíjať, nikdy viac než 80%
3.) balansovať batérie vždy po väčšom vybití (rozhodne ak je pod 50%), teda vyrovnávať hladiny jednotlivých batérií vnútri stroja. K tomuto je ideálny automatický balancér SELVO BE60, ktorý vyrovnáva batérie automaticky a stále.

TECHNICKÉ PARAMETRE
Hmotnost (kg): 108 kg
Dojazd, Maximálný: až 55 km
Výkon motora (W): 1000W silový prevod
Typ batérie: pokročilé olovené GEL hybridné s AGM separátormi VRLA
Kapacita batérie: 1200 Wh (5x 20Ah)
Nosnosť: 150 kg
Maximálna rychlost: 25 km/h
Max.uhol jazdy do svahu: 25°
Brzdy: Predné a zadné bubnové ovládané páčkou+(automatická brzda
Rozmery prevádzkové (DxŠxV): 1500 x 700 x 1050 mm
Vyberateľná bateria:  NIE
Balancer k predĺženiu životnosti batérií: Doporučujeme dokupit pre olovené batérie

Technické parametre:

Vlastnosť Hodnota
Rozmery (d x š x v) 1 500 × 700 × 1 050 mm
Rázvor 1 030 mm
Hmotnosť 108 kg
Nosnosť 150 kg
Max. rýchlosť 23±2km/h
Dojazd 55±5 km (Neodporúča sa pravidelne jazdiť viac ako 20 km z dôvodu životnosti batérie.)
Batéria Olovená trakčná GEL
Kapacita 60V 20 Ah (1 200 Wh) Je možné využívať 70% - 80% kapacity.
Motor Bezkefový
Výkon motora 1 000 W
Brzdy Elektromagnetické -bubnové
Pneumatiky 3.00-10
Doba nabíjania 6-8 hod.
Nutnosť balansovať batérie Áno (5 bat.)
Svahová dostupnosť >20°

Podobné produkty

Technika pre dom, záhradu a dielňu

Ajtech.sk

Internetový obchod Ajtech.sk ponúka široké spektrum tovarov, profesionálny prístup a odbornú pomoc a poradenstvo pre svojich zákazníkov. Radi vám pomôžeme so správnym výberom záhradnej techniky, náradia do záhrady, zariadenia dielne či pomôcok pre domácich kutilov. 

Bonus k nákupuvýhodný bonus k zakúpenému produku

Výhodný nákuptisíce produktov v zľave každý deň

Široký sortimentširoká ponuka kvalitných produktov

Zákaznické centrumškolený personál vám vždy rád pomôže