Čas 15.3.2024 14:54
Autor Správca

Vyskladajte si z Vášho kultivátora zostavu na orbu

Sezóna je v plnom prúde a vy potrebujete svoj kultivátor využívať na rozmanitú škálu aktivít na záhrade?

Naša ponuka disponuje naozaj kvalitnými kultivátormi, ktoré Vám dokážu spoľahlivo prevzdušniť pôdu na záhrade. Ak chcete posunúť hranice využitia tohto stroja, napríklad na orbu pôdy, je potrebná zostava, s ktorou splníte tieto potreby.

Zmeňte svoj kultivátor na orací malotraktor

Ak už máte vo svojej garáži kultivátor značky Kursk, Robix, Terra alebo KF, kvalitnú a naozaj spoľahlivú zostavu na vykonávanie orby si vyskladáte nasledovne:

  1. Spomaľovacia prevodovka – komponent, ktorý spomalí rýchlosť rotavátora a tým zvýši jeho silu. Bez tejto prevodovky bude činnosť orby nesprávna a rýchlosť kolies privysoká.
  2. Ťažké kolesá s vypínaním uzávierky – dôležitá súčasť zariadenia potrebného na orbu. Kolesá sú dostatočne vyvážené a rovnako Vám uľahčujú manipuláciu so strojom. Kolesá disponujú funkciou zapnutia/ vypnutia uzávierky a vďaka drapákom na pneumatikách majú správny záber.
  3. Nosič závažia – ak by vaša zostava bola ľahká, je potrebné ju dostatočne zaťažiť.
  4. Závažie – montuje sa priamo na nosič. Pridaním závaží získate požadovanú váhu, vďaka ktorej sa stroj dokáže ideálne zaboriť do pôdy.
  5. Pluh orací – pluh sa pripája do zadnej časti prevodovky.
  6. Návleky na kolesá – pre prípad tvrdej alebo pohnojenej zeme je potrebné namontovať návleky, ktoré celý proces uľahčia.

S oboravacími kolesami a bez prídavnej prevodovky

Väčšina domácich farmárov si vyskladá tiež zostavu s radličkovými kolesami a bez prídavnej prevodovky. Tieto kolesá sa upínajú priamo na os pomocou bolcňa.

Takto vyskladaná zostava je užšia a zhotovuje sa kvôli šírke riadkovania zemiakov. Zloženie radličkových kolies s oborovacím pluhom slúži na oboranie/ obsypanie zemiakov. Pri tejto činnosti nie je potrebná regulácia rýchlosti a z tohto dôvodu spomaľovacia prevodovka nie je potrebná.

Technika pre dom, záhradu a dielňu

Ajtech.sk

Internetový obchod Ajtech.sk ponúka široké spektrum tovarov, profesionálny prístup a odbornú pomoc a poradenstvo pre svojich zákazníkov. Radi vám pomôžeme so správnym výberom záhradnej techniky, náradia do záhrady, zariadenia dielne či pomôcok pre domácich kutilov. 

Bonus k nákupuvýhodný bonus k zakúpenému produku

Výhodný nákuptisíce produktov v zľave každý deň

Široký sortimentširoká ponuka kvalitných produktov

Zákaznické centrumškolený personál vám vždy rád pomôže