Elektrický vozík pre seniorov SELVO 41000

Štvorkolesový elektrický vozík pre seniorov SELVO 41000 s 1000W motorom a oleveným akumulátorom sa ideálne hodí k návratu do aktívneho života aj k dochádzanie do práce, na nákup a pod.
Celý popis

Vozík je dodávaný v rozloženom stave. Záujem o poskladanie, odbornú montáž balancéra a preskúšanie je potrebné uviesť do poznámky v objednávke. Za túto službu účtujeme poplatok 50 eur. Viac

Pre ochranu a predĺženie životnosti batérií tohto vozíka dôrazne doporučujeme zakúpenie balancera SELVO BE60. Viac

Naša cena:
2 159,00.-€ s DPH/ks
Katalógová cena:
3 331,00 .-€
Nakupujte výhodne na splátky
Dostupnosť: Skladom posledný kus
Vyberte si iný variant
Elektrický vozík pre seniorov SELVO 41000 Li
Elektrický vozík pre seniorov SELVO 41000 Li
3 990,00 .-€
2 559,00 .-€
Elektrický vozík pre seniorov SELVO 41000EB
Elektrický vozík pre seniorov SELVO 41000EB
3 731,00 .-€
2 399,00 .-€
Elektrický vozík pre seniorov SELVO 41000Li EB
Elektrický vozík pre seniorov SELVO 41000Li EB
4 390,00 .-€
2 799,00 .-€

 

  • Katalógové číslo: Selvo 41000
  • Výrobca: Selvo

ELEKTRICKÝ ŠTVORKOLKA SELVO 41000
Štvorkolesový elektrický skúter Selvo 41000 je dopravný prostriedok 21 storočia. V minulosti používané hlučné a nákladné mopedy s chýbajúcim výkonom teraz striedajú elektro skútre. Pokiaľ ide o značku Selva, sú navyše aj stabilné, ľahko ovládateľné a tak vhodné okrem iného aj pre menej obratné osoby ako sú seniori, osoby so zdravotným postihnutím a pod. Ideálne sa pre nich hodia k návratu do aktívneho života ik dochádzanie do práce, na nákup, na prechádzku so psom atď. na strojoch si však plno zábavy užijú aj čisto volnočasoví nadšenci . Štvorkolky Selva sa ponúkajú v rôznych variantoch batérie a brzdy pre rôzne zdatných používateľov a rôznu životnosť batérií. Vždy však s výnimočným silovým prevodom, ktorý šikovne a plynule reaguje na otočenie rukoväti s ovládačom výkonu a to aj vo veľmi kopcovitom teréne alebo pri rozjazde z križovatky. Pre menej zdatných osoby je možné jednoducho znížiť maximálnu rýchlosť a stroj sa tak stáva bezpečným aj pre tých, ktorí sa inak bojí jazdy na akomkoľvek vozidle . Nevadí, že neviete jazdiť na bicykli , nemusíte držať rovnováhu. Stabilitu zabezpečuje široký rozchod kolies, nízke ťažisko, kvalitné odpruženie a pneumatiky. Aj tak ale bez problému prejdete bežnými dverami o šírke 80cm. Vďaka dizajnu pripomínajúcemu motocykel si budete pripadať dôstojne a štýlovo aj v prevádzke. Vozidlo je certifikované ako bicykel a v prevádzke sa tak pohybujete ako cyklista so všetkými povinnosťami a náležitosťami, ktoré pre cyklistov platia. Výbava ako je uzamykateľný úložný box a odkladací priestor na drobnosti iste tiež prídu vhod každému užívateľovi, či už na nákup alebo výlet.

ELEKTRICKÁ štvorkolka Selvo 41000
Elektrická štvorkolka Selvo 41000 je osadená rovnakým silným motorom s prevodovkou do sily. Elektrinu uchováva sústava 5 špeciálnych trakčných gélových olovených batérií. Dojazd až 50km * na nabitie. Na pravidelné nájazdy cez 10km odporúčame priobjednať balansér batérií, ktorý výrazne predĺži ich životnosť. Batérie nemožno užívateľsky vyňať nabíjanie prebieha pripojením nabíjačky do stroja. Brzdy sa aktivujú ručne brzdovými páčkami na riadidlách podobne ako u bežných skútrov. Tento model nemá automatickú brzdu, ale predné brzdy sú veľmi účinné hydraulické kotúčové a stačí tak menšia sila pri tlaku na páčku brzdy.

* Dojazd na nabitie je orientačná hodnota úplného maxima pri novej batérii a ideálnych podmienkach. Medzi všetkými výrobcami je zvykom uvádzať túto maximálnu hodnotu, reálny dojazd je však kratšia vplyvom kopcovitosti terénu, zaťaženie, akceleráciou, teploty a tiež kondície batérie. Batéria je potreba chápať ako spotrebný materiál výrobku, ktorý je nutné po spotrebovaní vymeniť. Doba spotrebovania pritom vždy závisí na údržbe a zaobchádzanie s batériou. Najmä platí, že čím menej sa batérie vybijú, tým majú dlhšiu životnosť v počte cyklov. Olovená batéria tak môže mať 1000 cyklov ale napríklad aj len 100 alebo menej. Najdôležitejšie rady k oloveným batériám sú:

1.) nabíjať ihneď po najmenšom vybití do plna

2.) čo najmenej vybíjať, nikdy viac než 80%

3.) balansovať batérie vždy po väčšom vybití (rozhodne ak je pod 50%), teda vyrovnávať hladiny jednotlivých batérií vnútri stroja. K tomuto je ideálny automatický balancér SELVO BE60, ktorý vyrovnáva batérie automaticky a stále.

Technické parametre:

Vlastnosť Hodnota
Max. rýchlosť 23 km/h
Nosnosť 150 kg
Rázvor 1020 mm
Dojazd 50 km
Batéria olovená
Nutnosť balancovať batérie áno
Balancér BE60
Napätie batérie 60 V
Kapacita batérie 20 Ah
Motor bezuhlíkový
Výkon motora 1000 W
Systém bŕzd mechanické

Podobné produkty

Technika pre dom, záhradu a dielňu

Ajtech.sk

Internetový obchod Ajtech.sk ponúka široké spektrum tovarov, profesionálny prístup a odbornú pomoc a poradenstvo pre svojich zákazníkov. Radi vám pomôžeme so správnym výberom záhradnej techniky, náradia do záhrady, zariadenia dielne či pomôcok pre domácich kutilov. 

Bonus k nákupuvýhodný bonus k zakúpenému produku

Výhodný nákuptisíce produktov v zľave každý deň

Široký sortimentširoká ponuka kvalitných produktov

Zákaznické centrumškolený personál vám vždy rád pomôže