Čas 15.12.2021 14:45
Autor Peter

Robotické vysávače

Milí naši zákazníci určite ste sa už ocitli v situácii, že Vaša domácnosť potrebovala nutne upratať avšak Vám sa vôbec nechcelo. Práve preto by sme Vám v našom predvianočnom blogu chceli čo to povedať o smart vecičke, ktorá všetko uprace za Vás. Ide totiž o robotické vysávače. Mimochodom takýto prístroj poteší pod stromčekom nejednu gazdinku.

Na trhu s elektronikou je veľké množstvo modelov a je naozaj problém rozhodnúť sa pre ten správny. My by sme Vám radi priblížili a poukázali na čo všetko si dať pozor pri výbere robotického vysávača.

Robotický vysávač, to je Vám naozaj inteligentná mašinka, ktorá Vám ušetrí množstvo času, ktoré môžete využiť inak, pretože robot vysáva prípadne aj mopuje bez Vašej prítomnosti alebo aj počas toho ako pozeráte TV. Stačí ho len nastaviť na presný čas a on svoju robotu urobí stopercentne.

 

Šetriť sa v tomto prípade neoplatí!

Ceny robotických vysávačov sú rôzne, treba však vziať do úvahy, že lacnejšie modely nedokážu to čo drahšie. Nie každý model má napr. navigáciu, ktorá mu pomáha orientovať sa v priestore tak, aby prešiel a upratal všetko. Lacnejšie vysávače využívajú naprogramované algoritmy a tu sa môže stať, že niektoré miesta vynechajú. Tie drahšie modely si namapujú celý dom či byt a tak sa nemôže stať že im nejaká špina unikne. V mobilnej aplikácii si potom navolíte čo chcete povysávať. Dajú sa tam zvoliť takzvané NO-go zóny, kde vysávač za žiadnych okolností nepôjde. Namieste je taktiež voliť vysávač s dostatočnou kapacitou batérie na základe rozlohy vysávanej plochy. Po namapovaní si vysávač sám zvolí najoptimálnejšiu trasu pre upratovanie. Dôležitá je taktiež doba nabíjania, tj. kedy bude opäť pripravený na upratovanie.  

 

Vyspelejšie modely majú funkcie, ktoré oceníte.

Pohodlné a prehľadné upratovanie vďaka mobilnej aplikácii, kde si všetko potrebné navolíte.

Odložený štart upratovania aby Vás vysávač nevyrušoval počas pobytu doma ale upratoval napríklad počas toho ako ste v práci.

Špeciálne senzory, vďaka ktorým sa napríklad nezamotá do káblov od nabíjačky prípadne v dvojpodlažnom dome nespadne zo schodov. Ak ste niekedy videli ako vysávač naráža stále do tej istej prekážky vďaka senzoru sa to už nestane. Ďalší plus je napríklad indikátor vybitia batérie s tým, že vysávač sa dokáže vrátiť do nabíjacej stanice ešte pred vybitím.

Robotické vysávače môžeme rozdeliť aj na vysávače, kombinované vysávače s mopom alebo robotické mopy. Záleží už na používateľovi čo preferuje a samozrejme aj od konkrétneho modelu sa dajú očakávať konkrétne výsledky. 

Ak máte prevažne tvrdé podlahy ako dlažba, parkety alebo plávajúca podlaha pre robotický vysávač to nebude žiaden problém. Ak máte prevažne koberce je dobré si zvoliť model, ktorý koberce hravo zvládne. Taktiež si ešte môžete zvoliť rozmery robotického vysávača ak máte napríklad nábytok na nožičkách a chcete aby Vám povysával aj pod ním, musíte voliť tenšie modely, aby sa pod nábytok dokázal dostať.  

 

Údržba robotického vysávača.

Prakticky sa dá povedať, že robotický vysávač je bezúdržbový. Akurát musíte vysypať zbernú nádobu na odpad, čo je naozaj minimum. Raz za čas je dobré prečistiť aj spodnú rotačnú kefu od vlasov, prípadne zvieracích chlpov a to je asi tak všetko. 

Náš odborník by Vám rád odporučil bližšie sa pozrieť na vysávač Sencor SRV 1000SL, ktorý je ideálny na upratovanie laminátových a drevených plávajúcich podláh, parkiet, linolea, dlažby a pod. Má veľmi tichý chod a výdrž batérie až 80 min. Obsluha je veľmi jednoduchá pomocou jedného tlačidla. 

Robotický vysávač Concept VR3110 je vybavený vyspelou laserovou navigáciou LaserTec 2.0, ktorá podrobne naskenuje vašu domácnosť a vytvorí presnú mapu pre plánovanie upratovania. Navyše teraz aj s garanciou 45 dní na vyskúšanie. My však rozhodne vieme že si tohto skvelého pomocníka určite necháte. Vysávač je napájaný veľmi kvalitnou vysokokapacitnou 3200 mAh batériou LG BYD, vďaka ktorej zvládne na jedno nabitie upratať až 180 minút. 

 

Tak ako? Rozhodli ste sa pre tento skvelý darček pod stromček? 

Z vlastnej skúsenosti vieme, že je naozaj príjemné ak nudné vysávanie a umývanie podláh zvládne za Vás takýto maličký prístroj. Verte nám, Vaše polovičky budú nadšené a Vy si budete môcť užiť chvíľku pohody v obľúbenom kresle :)

 

Technika pre dom, záhradu a dielňu

Ajtech.sk

Internetový obchod Ajtech.sk ponúka široké spektrum tovarov, profesionálny prístup a odbornú pomoc a poradenstvo pre svojich zákazníkov. Radi vám pomôžeme so správnym výberom záhradnej techniky, náradia do záhrady, zariadenia dielne či pomôcok pre domácich kutilov. 

Bonus k nákupuvýhodný bonus k zakúpenému produku

Výhodný nákuptisíce produktov v zľave každý deň

Široký sortimentširoká ponuka kvalitných produktov

Zákaznické centrumškolený personál vám vždy rád pomôže