Čas 15.11.2021 11:53
Autor Ajtech

Záhradné drviče odpadu

Neodmysliteľnou súčasťou jesennej práce v záhrade je veľké množstvo konárov, ktoré vznikli ako odpad po zimnom reze stromov. Hrubšie kmene a konáre sa však dajú využiť ako palivo, či uz do krbu alebo ich človek zúžitkuje počas letných grilovačiek. Čo však s konármi, ktoré nie sú vhodné ako palivo? Tu prichádza na scénu mašinka zvaná drvič konárov.

Vo všeobecnosti delíme záhradné drviče na dve základné skupiny podľa pohonu a to na elektrické, ktorých celú našu ponuku nájdete na https://www.ajtech.sk/elektricke-zahradne-drvice a benzínové, ktoré, si prezriete tu https://www.ajtech.sk/benzinove-zahradne-drvice. Táto šikovná mašinka pretvára konáre a odrezky zo stromov na jemnú drť, ktorú viete využiť v záhrade ako mulč alebo ju môžete bezproblémov zapracovať do kompostu a neskôr použiť ako hnojivo. Odpadne vám tak starosť, s ktorou sa stretáva každý zahradkár a to, čo s kopou konárového odpadu.

Okrajovo by sme zabrdli aj do drvičov ovocia, ktoré tvoria špeciálnu skupinu a sú veľmi nápomocné na rozdrvenie tvrdého ovocia, napríklad pred lisovaním alebo taktiež pri výrobe kvalitných domácich destilátov.

Našu pestrú ponuku nájdete na https://www.ajtech.sk/zahradne-drvice

 

Ako si teda vybrať správny drvič konárov?

V prvom rade musíte vedieť či potrebujete drvič, ktorý je závislý od elektrického prúdu alebo na pozemku elektrika nie je. V tom prípade musíte zvoliť benzínový drvič pri ktorom máte slobodu pohybu a nepotrebujete žiadne zamotané predlžovacie káble. Ďalším významným parametrom je výkon a teda koľko konárov dokáže drvič spracovať za hodinu. V neposlednom rade je tiež dôležitá informácia o priemere aké konáre dokáže drvič spracovať. 

Medzi naše najpredávanejšie modely patrí drvič od značky Güde Elektrický drvič Güde GH 2800 Super Silent ktorý sa vyznačuje pevným transparentným podstavcom s kolieskami pre ľahší pohyb a funkciou spätného chodu. Výkon motora je 2800w a maximálny priemer konárov je 45mm. Ďalším mimoriadne populárnym elektrickým drvičom s mimoriadne nízkymi emisiami hluku je Bosch ATX25 TC Bosch AXT 25 TC Elektrický drvič, ktorý má motor o výkone 2500w a dokáže rozdrviť až 230 kg konárov za hodinu. 

Z benzínových drvičov by sme Vám z našej ponuky vypichli motorový drvič Güde GH 5.6-50 Motorový drvič Güde GH 5.6-50, ktorý dokáže spracovať čerstvé konáre o priemere až 50mm. Tento 4-taktný motor má vykon 4,1kw, zdvihový objem 212 cm3 a 3600 otáčok za minútu. Síce sa vyznačuje väčšou hmotnosťou a hlučnosťou ale s týmto papkáčom toho zvládnete naozaj dosť.

 

Odporúčanie nakoniec.

Aj ked si drviče nevyžadujú žiadnu extra údržbu, určite je namieste po skončení práce stroj vyčistiť od nečistôt a dreva. Taktiež neodporúčame drvič preťažovať širšími konármi ako uvádza výrobca i keď sa vám zdá, že drvič to zvládne, je tam predpoklad skorého poškodenia časti stroja. Pri šetrnom zaobchádzaní Vám bude drvič slúžiť presne podľa predstáv a vydrží mnoho a mnoho sezón.

 

Technika pre dom, záhradu a dielňu

Ajtech.sk

Internetový obchod Ajtech.sk ponúka široké spektrum tovarov, profesionálny prístup a odbornú pomoc a poradenstvo pre svojich zákazníkov. Radi vám pomôžeme so správnym výberom záhradnej techniky, náradia do záhrady, zariadenia dielne či pomôcok pre domácich kutilov. 

Bonus k nákupuvýhodný bonus k zakúpenému produku

Výhodný nákuptisíce produktov v zľave každý deň

Široký sortimentširoká ponuka kvalitných produktov

Zákaznické centrumškolený personál vám vždy rád pomôže