Čas 15.11.2021 11:53
Autor Ajtech

Záhradné drviče odpadu

Neodmysliteľnou súčasťou jesennej práce v záhrade je veľké množstvo konárov, ktoré vznikli ako odpad po zimnom reze stromov. Hrubšie kmene a konáre sa však dajú využiť ako palivo, či už do krbu alebo ich človek zužitkuje počas letných grilovačiek. Čo však s konármi, ktoré nie sú vhodné ako palivo? Tu prichádza na scénu mašinka zvaná drvič konárov.

Vo všeobecnosti delíme záhradné drviče na dve základné skupiny podľa pohonu a to na elektrické a benzínové. Táto šikovná mašinka pretvára konáre a odrezky zo stromov na jemnú drť, ktorú viete využiť v záhrade ako mulč alebo ju môžete bez problémov zapracovať do kompostu a neskôr použiť ako hnojivo. Odpadne vám tak starosť, s ktorou sa stretáva každý záhradkár a to, čo s kopou konárového odpadu.

Okrajovo by sme zabŕdli aj do drvičov ovocia, ktoré tvoria špeciálnu skupinu a sú veľmi nápomocné na rozdrvenie tvrdého ovocia, napríklad pred lisovaním alebo taktiež pri výrobe kvalitných domácich destilátov.

Ponuka je naozaj pestrá. Sami uvážte, aký typ je pre Vás najideálnejší. 

 

Ako si teda vybrať správny drvič konárov?

V prvom rade musíte vedieť, či potrebujete drvič, ktorý je závislý od elektrického prúdu alebo na pozemku elektrika nie je. V tom prípade musíte zvoliť benzínový drvič pri ktorom máte slobodu pohybu a nepotrebujete žiadne zamotané predlžovacie káble. Ďalším významným parametrom je výkon a teda koľko konárov dokáže drvič spracovať za hodinu. V neposlednom rade je tiež dôležitá informácia o priemere aké konáre dokáže drvič spracovať. 

Medzi naše najpredávanejšie modely patrí Elektrický drvič Güde GH 2800 Super Silent, ktorý sa vyznačuje pevným transparentným podstavcom s kolieskami pre ľahší pohyb a funkciou spätného chodu. Výkon motora je 2800w a maximálny priemer konárov je 45mm. Ďalším mimoriadne populárnym elektrickým drvičom s mimoriadne nízkymi emisiami hluku je Bosch AXT 25 TC, ktorý má motor o výkone 2500w a disponuje technológiou "Turbine Cut", ktorá umožňuje rýchle a bezproblémové drvenie dreva a záhradného odpadu.

Z benzínových drvičov by sme Vám z našej ponuky vypichli Motorový drvič Güde GH 5.6-50, ktorý dokáže spracovať čerstvé konáre o priemere až 50mm. Tento 4-taktný motor má výkon 4,1kw, zdvihový objem 212 cm3 a 3600 otáčok za minútu. Síce sa vyznačuje väčšou hmotnosťou a hlučnosťou, ale s týmto papkáčom toho zvládnete naozaj dosť.

 

Odporúčanie nakoniec.

Aj keď si drviče nevyžadujú žiadnu extra údržbu, určite je namieste po skončení práce stroj vyčistiť od nečistôt a dreva. Taktiež neodporúčame drvič preťažovať širšími konármi ako uvádza výrobca i keď sa vám zdá, že drvič to zvládne. Je tam predpoklad skorého poškodenia časti stroja. Pri šetrnom zaobchádzaní Vám bude drvič slúžiť presne podľa predstáv a vydrží mnoho a mnoho sezón.

 

banner_drvice_ajtech

 

Technika pre dom, záhradu a dielňu

Ajtech.sk

Internetový obchod Ajtech.sk ponúka široké spektrum tovarov, profesionálny prístup a odbornú pomoc a poradenstvo pre svojich zákazníkov. Radi vám pomôžeme so správnym výberom záhradnej techniky, náradia do záhrady, zariadenia dielne či pomôcok pre domácich kutilov. 

Bonus k nákupuvýhodný bonus k zakúpenému produku

Výhodný nákuptisíce produktov v zľave každý deň

Široký sortimentširoká ponuka kvalitných produktov

Zákaznické centrumškolený personál vám vždy rád pomôže